25 Aralık 2015 Cuma

AKP ile Anayasa Görüşmek Halka İhanettir!

Tam bir otoriter yönetim haline dönmüş, demokrasinin sıfırlandığı, insanların evlerine tıkıldığı, yargının tamamen siyasallaştığı, kuvvetler ayrımının kalmadığı ülkemizde, bunların baş nedeni olan AKP iktidarı ile "Demokratik" Anayasa yapmak KESİNLİKLE MÜMKÜN DEĞİLDİR!

Onlarla bu konuda görüşme yapmak bile AKP ile demokratik anayasa olabilir izlenimi yaratır ki bunu AKP yarın gideceği Anayasa referandumunda kendi lehine kullanacaktır. Bunun için dağılmakta olan MHP'den transfer yapabilir AKP. HDP'de başkanlık konusunda 7 Haziran'daki tavrını izlememekte.

Sonuçta bu görüşmeyi yapan hiç bir parti demokrat, devrimci, sosyal demokrat olamaz!

CHP'de bir çok başkan adayı var ama bunlardan bu konuda net tavırlar görmüyoruz. Zaten en demokrat görünen Balbay'ın bile Can Dündar ve Emre Gül protestolarında bile görünmemesi bu adaylardan da bir şey çıkmayacağının göstergesi.

Defalarca elindeki şansı harcayan muhalefet ülkenin referanduma gitmesine yol açacak bu görüşmelere girmemeli. Aksi halde referandumu gününe kadar kan akmaya devam edecek, çünkü kanın oylarını artırmasının tadını aldılar!

Hiç yorum yok: