18 Ağustos 2013 Pazar

Korkak Politikacılar ve Cesur Halk

Gezi olayları ve arkasından bitmek bilmeyen protestolar halkın aslında ne kadar cesur olduğunu gösterdi. Ne biber gazı, ne TOMA, ne tazyikli su, ne plastik mermi halkı yıldırmadı. Bundan çok bahsedildiği için daha fazla değinmeyeceğim.

Politikacılarımızın korkaklığı konusunda ise örnekler çok.

Çözüm süreci diye milletin gözünü boyamış iken, PKK gösterilerini bastırtmaktan korkuyor AKP liderleri. Cemaat arkamızdaki desteği çeker diye korkuyorlar. Destekledikleri Suriye muhalefetinin yaptığı katliamları protesto etmekten, sınırlarımızı teröristlere, Kaide'cilere kapatmaktan korkuyorlar. Belediye seçimlerini kaybedersek yaptığımız rant oyunlarının bozulmasından korkuyorlar.

Çözüm sürecinin terörün galibiyetini anons etmek anlamına geldiğini bile, bile; halk bizi barışa karşı sanar diye sürece karşı çıkmaktan korkuyor CHP liderleri. Diktatör dedikleri ile Anayasa yapılmayacağını, ben sizin açtığınız krediyi istemem diyen bir başbakanla Anayasa yapılmayacağını söylemekten korkuyorlar. Üzerinde anlaşılan 60 maddenin yaşalaşmasının hiç bir demokratik ilerleme sağlamayacağını söylemekten korkuyorlar. Tüm üyelerin katılımı ile ön seçim yapmaktan, CHP'ye üye olmakta bile nazlanan Sarıgül'ün aday yapılmasını talep eden sermaye çevrelerine hayır demekten korkuyorlar. Genel başkanı Alevi olduğunun öne çıkmasından korktuğundan Diyanet işlerine ayrılan bütçeye karşı çıkamıyorlar. Alkolikle, içki düşkünü olmakla suçlanırız diye Alkolle ilgili ve özel yaşamı kısıtlayan yasaları Anayasa Mahkemesine götürmekten korkuyorlar.

AKP'nin seçim barajı ile ilgili yasayı gündeme bile almamasına Apo'yu kızdırma korkusuyla bir şey diyemiyor BDP liderleri. Özel yetkili mahkemelerle seçilmiş milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri içeride olduğu halde Ergenekon'cu diye suçlanırız, AKP'yi kızdırırız diye korkuyorlar.

Hem AKP'yi ülkeyi bölünmeye götürmekle suçlayıp hem de ona karşı en yaygın protestolara üyeleri katılır diye korkuyor MHP liderleri. Anayasayı İmralı canisi ile yapıyorsunuz derken yine de Anayasa komisyonundan ayrılmaktan korkuyorlar. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de meclise girmemekten korkmuşlardı.

Bu kadar korkak politikacılarla bir sonuç almak gerçekten zor. Düşünün bu kadar korkusu olsa idi Kurtuluş savaşını başlatabilir miydi Atatürk?

2 yorum:

hasret senfonileri dedi ki...

Bu yazılanın bir yorumla ilgisi yok.. Seni teşvik etmek için sadece.. Silmekte serbestsin sevgili UYGAR.. :)

"U" için sone

Ustalık ister seni anlatmak “U”
Yoksa nasıl geçer Ustalığa çıraklık?
Ya da, Uşaklığı meslek edinenlere
Nasıl anlatılır Uygarlık?

Uzaklar gelir akla
Ne zaman Ufuklara dalsa gözler
Uzaya fırlatası gelir insanın
Akla ne zaman gelse
içinde kalan Ukdeler!

Sen olmasaydın?
o Uçsuz bucaksız
o Umutsuz
o Uvertürleri olmayan sonsuzun içinde,
Nasıl haykırırdı acısını Udî,
nasıl Unuturdu insan
rehavetine kapılmasaydı Uykunun?


"G"

UygarRadikal dedi ki...

O kadar güzel yazılmış ki silmeye elim nasıl gitsin.

Uygar Radikal