7 Aralık 2013 Cumartesi

Yerel Seçimler

İşte halka zülüm, ayrımcılık, yolsuzluk ve yoksulluktan başka şey vermeyen AKP iktidarından kurtulmak için çok önemli yerel seçimlere 3.5 ay kaldı.

Bu seçimlerde yaşam tarzımıza, komşularımıza, çocuklarımızın geleceğine, çevreye müdahelelerinden şikayetçisi isek iktidarın, ilk iş oy kullanmalıyız ve yakınlarımızın oy kullanmasını sağlamalıyız.

Peki karşımıza çıkan belediye başkanı adaylarından memmun değilsek? AKP adayının karşısındaki en güçlü muhalefet adayına oy verin. CHP'nin sağdan oy almak için sağ adaylar stratejisi bence de çok yanlış. Solun en yüksek oy aldığı (%42) dönemde Ecevit, tarım reformu, çalışan hakları gibi sol söylemleri savunuyordu. Yani bu millet sola oy vermez demek kolaycılıktır hele ki iktidarın içeriden dışarıya her alanda yaptığı onlarca saçmalık ortada iken. Önemli olan bunları halka açık, net ve anlaşılır bir şekilde sürekli olarak anlatmaktır.

Belediye meclisi ve il genel meclisi seçimlerinde ise gönlümüzdeki partiye oy vererek onu destekleyelim. Unutmayalım kazanılan her AKP'li belediye ileri yolsuzluk, yoksulluk ve faşizm değirmenine su taşıyacaktır. Kazanamayacağını bildiğiniz adaya vereceğiniz oylarla AKP'ye seçim kazandıranların sonradan şikayet etmeye hakkı yoktur.

Hiç yorum yok: