4 Ocak 2014 Cumartesi

Erdoğan'ın Kartları ve Gerçekler

Erdoğan her sıkıştığında beş karttan birini açıp durumdan kurtulmaya çalışmaktadır.

İSLAM kartı :

En yaygın kullanılan bu kart, gerçek islamı bilen insanlarca ne kadar yanlış kullanıldığı bilinmektedir. Mal-Mülk hırsı en başta islam anlayışına aykırıdır. Yolsuzluk paralarını bile "imam hatip yapacaklardı" gibi islami kılıflarla saklanmak istenmektedir.

MİLLİ İRADE kartı :

Milli iradeyi tamamen yanlış yorumlamakta ve kart önüne gelen yerde açılmaktadır. Milli irade diyorsan hadi erken seçime git bu kadar bakanın zan altında iken. Seçim barajları, lider sultası sürdükçe milli irade ile demokrasi aynı anlama gelemez. Seçimle gelen vekilleri yıllarca hapis yatıran, seçilmiş yerel yöneticileri mahkemede aklanmasına karşın göreve döndürmeyenler milli iradeden bahsedemez.

DIŞ GÜÇLER kartı :

Her fırsatta, her sorunu dış güçlere atarak halka "gavurla" mücadele eden bir kahraman olduğuna inandırmak istemektedir. Peki daha önce ABD başkanları ile şöyle görüştüm, şöyle ağırlandım diye övünürken dış güçlerden bahsetmene kim inanacak?

ÇÖZÜM SÜRECİ kartı :

Her fırsatta çözüm sürecine engel olmak için yaptılar, analar ağlasın istiyorlar kartı açılmaktadır bu kirli oyunda. Bir seçimde siz Apo'yu asmadınız deyip, öteki seçimde Kürdistan liderleri ile birlikte miting yaparken, seçim barajını ısrarla korurken bu konuda samimi olduğuna kim inanabilir?

MAĞDURİYET KARTI :

Bu kartı da sıkça açmakta Erdoğan. Cezası kesinleşince 4.5 ay , yağlı, ballı, toplantı odalı hapis yattı diye 45 yıldır söylemekte. Mahkemeye bile çıkmadan 4 yıldan fazla yatan, uzun süre tek kişilik hücrede kalanlar varken kimi kandırabilir bu mağduriyet kartı ile?

Halkımız 2014'te REST demekte ve masadan eli boş kalkacaktır Erdoğan bu kağıt oyunundan.




Hiç yorum yok: