18 Ocak 2014 Cumartesi

Ne Yapabiliriz?

İçine düştüğümüz hukuksuz, yolsuzluklara batmış, üretmeyen, savaş çığlıklarının atıldığı ortamdan kurtulmak için biz ne yapabiliriz?

Bu soruyu bir çok kişi kendine soruyor eminim.

Yapılan, yapılacak protestoların içinde aktif olarak yer almak elbette çok önemli. Ama bunları bize yaşatan iktidarın son dayanağı sandıkta ona ders vermeden gitmesini beklemek çok gerçekçi değildir.

Bu nedenle önce kendi ve ailenizin sandık seçme listelerinde olup olmadığını kontrol edin. Yoksanız ilgili muhtarlıklara başvurun.

Eğer il dışında okuyan bir seçmen varsa ailenizde ya seçim haftası evine dönüp oy kullanacağından emin olun ya da bulunduğu ilde oy kullanmak için başvurmasını sağlayın.

Seçimlerde sandığa gitmeyecek bir yakınınız varsa onu sandığa gitmeye ikna edin.

İl genel meclisi seçiminde gönlünüzdeki partiye oy verip o partinin gerçek oy oranının ortaya çıkmasını sağlayalım.

İlinizdeki anket ve kamuoyu yoklamalarını yakından takip edin. AKP dışındaki en güçlü başkan adayına (o adayın partisi veya kendisi içinize sinmese bile) oy verin. Bu yolla AKP'nin seçimlerden ciddi bir ders alarak çıkmasını sağlayalım.

Unutmayın bunlara yol açan 12 Eylül 2010 Anayasa referandumunda yetmez ama evet diyenler, boykot ediyorum diye dolaylı destek olanlar, tatilden dönmeyip oy vermeyenler olmasa idi bu düzenleme kesinlikle kabul edilmezdi.

Son pişmanlık fayda etmez!

Hiç yorum yok: