22 Mayıs 2016 Pazar

Yeni Parti

CHP'nin AKP'nin tuzağına düşerek dokunulmazlıklara evet oyu çıkmasını sağlaması bu konunun önemini bir kere daha ortaya çıkardı. Yani her attığı adımda AKP'den korkan, en yalın gerçekleri bile halka anlatamayacağını ifade eden, 6 seçim kaybetmiş bir lideri tekrar seçen CHP bu salaklığı da yaptı.

Artık CHP'den tüm umutlar tükendi. Yarın başkanlık ve diktaya giden yolların taşlarının CHP'nin yanlışları ile döşendiğini daha fazla insan görüyor. CHP'de kendilerini tehdit eden bu korkak liderin tahakkümüne karşı olan sol vekillerde artık yeni parti oluşumunda yer almayı düşünmeli.

Hem terör ile arasına mesafe koymak hem de düşünce özgürlüğünü savunmak mümkün. Teröristler kışlalardan bayrak indirirken göz yuman komutan ve bakanların şimdi teröre karşı olmasının mümkün olmadığını anlatmak mümkün. Göz önünde Berkin'leri Ethem'leri öldüren polislerin yargılanması izne bağlı iken, yani dokunulmazlar iken vekillerin dokunulamayacğını anlatmak mümkün. 276 oyla isteseler teröre bulaştığını iddia ettikleri vekillerin dokunulmazlıklarını tek tek kaldırabilecekleri halde bunu yapmayanların iki yüzlü olduklarını halka göstermek mümkün. Tutuksuz yargılama güvencesi olmadan vekillerin yargılanmasının halkın temsiline darbe olacağını anlatmak mümkün.

Bunları anlatacak, kararlı, tutarlı ve cesur bir parti oluşturulmasını tüm yüreğimle destekliyor bir daha benden CHP'ye oy yok diyorum.

1 yorum:

Arzu Sarıyer dedi ki...

Aylar geçmiş Uygar dostdan ses çıkmamış ;biz eskiden blog dünyasında ne güzeldik...Selam ve sevgiler.