15 Haziran 2008 Pazar

Erbakan'a Affa HAYIR!

Bir iki gündür Erbakan'ın haline acıyan haberler ile Erbakan için Cumhurbaşkanından af istekleri kampanyası yürütülüyor. Yok yaşı çok ilerlemiş de, yok maaşına bile el konmuş geliri kalmamış da neler neler.

Gerçeklere bakarsak. Erbakan hapsi kendi yazlığında oldukça rahat koşullarda çekiyor. Zaten bu hak ona yaşından dolayı tanındı. Bu hakkın tanınmadığı onlarca yaşlı mahküm var. Erbakan daha önce hasta olduğu için tamamen keyfi , özü açısından sahte bir raporla cezasını ertelemişti. Bundan sonra da o miting meydanı benim bu miting meydanı senin dolaşmış, kürsülere çıkmıştı. Ne biçim hastalık, bu rapor sakat diye işlem yapan olmadı.

Kesinleşen cezası ile maaşından kesilen paralar devletin alacağını karşılayacak mı? Hiç sanmıyorum. Bir de bu kampanyaya katılanlar arasında daha önce Adalet bakanlığının da onlayladığı raporlarla yaptığı aflar için Sn. Necdet Sezer'i eleştirenler var. Bu ülke bu tür yasaklar yüzünden hayatını kaybedenleri unutmadı. Öyle ki yurtdışına çıkma yasağı konan Ruhi Su, ölüm döşeğinde bile bu engeli aşamamış, tedavi olmak için yurtdışına çıkamamıştı.

Affetmek isteyenler bu trilyonlar bizim gırtlağımızdan da geçti , vicdanımız rahat değil mi diyorlar yoksa?

Hiç yorum yok: