6 Ekim 2012 Cumartesi

Savaşa Hayır!

Suriye için çıkarılan "savaş" teskeresinin kullanımı hiç düşünülmemelidir.

Bugünlerde yok Suriye ordusu, Türk ordusu karşılaştırmaları, yok girsek bir gün de alırız lafları ortalığı çınlatıyor. Sen kendi toprağında ki yıllardır sayısı resmi makamlarca üç bin olarak açıklanıp hiç geçmeyen teröristlerin saldırılarını engelle demezler mi?

Orada ölecek bir vatanadaşımız bile bu savaşa hayır demeye değmez mi? Suriye'ye girersek İran'ın, Rusya'nın bu işe karışmayacağını kim garanti edecek? Halkımıza en yüksek benzin satılarak, dolaylı vergilerle ödenen paralarla finanse edilecek bir savaş, yeni silahlarını denemek ya da silah stoklarını eritmek isteyen silah kartelleri dışında kimseyi mutlu etmeyecektir. Türkiye yıllarca Ortadoğu haklarından kopacaktır.

- Dünyanın en başarısız dışişleri bakanı derhal istifa etmelidir.
- Suriye'li sığınmacılardan kadın, çocuk ve yaşlılar ülke içinde kamplara alınmalı; terörist mi, çapulcu mu olduğu belirsiz silahlı sözde muhalifler ülkelerine dönme veya sınır dışı edilme için 3 gün süre verilmeli; Suriye sınırları kapatılarak, giriş çıkış denetim altına alınmalıdır.
- Barış isteyen herkesi sanki suçmuş gibi Alevilikle itham edenler yaptıklarından dolayı girecekleri seçimlerde dersini alacaklardır.
- Füze savunma sistemi üssü ve radarları derhal kapatılmalıdır.
- Muhaliflerin hiç bir toplantısına Türkiye ev sahipliği yapmamalıdır.

Savaş hakkında duyguları ise daha önceki yazılarımda Tevfik Fikret'den alıntıladığım şiir çok güzel anlatıyor. İsteyene tekrar, tekrar okumasını salık veririm.

Hiç yorum yok: