9 Ekim 2014 Perşembe

HDP'nin çıkmazı

HDP Türkiye partisi olmak istediğini sürekli belirtti. CHP CB seçimlerinde gösterdiği adayla halkı hayal kırıklığına uğratınca Demirtaş ciddi oy aldı.

Ama HDP Türkiye'nin partisi olabilir mi? Türk halkına gerçekten hitap edebilir mi?

Türk bayrağını kışlalardan indirirken, yakarken ciddi tepki gösterdiler mi?

Canımız gibi sevdiğimiz Atatürk heykellerinin yakılıp yıkılmasına cılız tepkiler dışında ne reaksiyon gösterdiler?

Eğitimin en geri olduğu bölgede okulları yakarken HDP çağrıları etkili olmadı mı?

HDP milletvekilleri Türk askerine taş atıp sonra da Türk askeri Kobani'ye niye koridor açmıyor derse inandırıcı olur mu?

İkide bir bu halkı tehdit ederek birlikte yaşamak istediğinize kim inanır?

Doğu, Güneydoğu kamu bütçesinden toplanan vergi oranına göre 8-10 kat fazla pay aldığı halde, Batman'da çıkan petrol bizimdir gibi saçmalıklarla nasıl ilerleyeceksiniz? Merkezi gelirden pay almadan sadece doğu,güneydoğu vergileri ile özerk bölgenizi yürütebilecek misiniz?

Neden CHP'nin seçim barajları indirilsin önerisine sahip çıkmadınız? Neden çözüm süreci için ilk koşulunuz Türkiye demokrasisini tıkayan bu konu olmadı?

Antidemokratik, otoriter AKP iktidarları ile Kürt halkının sorunlarının çözüleceğine inanıp sonrada ezilen, baskı altındaki Türk halkından nasıl oy istersiniz?

Artık tutarlı olun! Biz ayrılmak istiyoruz, doğu , güneydoğu illerinde referandum yapılsın deyin. Ayrılırsanız da İstanbul dahil kalan illere pasaportla girmeye hazır olun! Türk aydınını ve demokratlarını da salak sanmaktan vazgeçin!

Hiç yorum yok: